Není-li již možné nebo by bylo příliš nákladné a neefektivní zabezpečit nestabilní a nebezpečný strom vhodným ořezem nebo zpevňovací lanovou vazbou, nebo přeje-li si zákazník odstranění stromu (třeba ze stavebních důvodů) provedeme likvidaci stromu pokácením.
Stojí-li strom v místě kde je dostatek prostoru a nebrání tomu zvláštní důvody, provedeme kácení klasickým dřevorubeckým způsobem ze země. Není-li to možné, protože ve všech možných směrech pádu by došlo ke škodám nebo k vážnému ohrožení (rizikové kácení), odstraníme strom po částech, které postupně a bezpečně dopravíme na zem.
Rizikové kácení většinou realizujeme pomocí speciální stromolezecké techniky, to znamená, že na kácený strom vylezeme, zajistíme se lany, zaujmeme potřebné místo a polohu a začneme strom ořezávat až do stavu kdy, jej lze bezpečně pokácet klasicky. Vyžaduje-li to konkrétní situace (nedostatečná stabilita stromu, efektivita práce) používáme automobilovou vysokozdvižnou plošinu nebo jeřáb (pronajímáme si). Nelze-li na příliš nestabilní strom přímo vylézt a okolí stromu neumožňuje přistavení plošiny či jeřábu, lze postupné rizikové kácení provést za použití speciální lanovky (jsou-li v k dispozici využitelné stromy, budovy či konstrukce).
Kácení je realizováno převážně v období vegetačního klidu a v souladu s legislativou, více v části „stromy s hlediska zákona“.
NAPAJEDLA2.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Provádíme téměř jakékoliv práce ve výšce podle požadavku zákazníka. Mimo jiné také: Zajišťujeme stavby lanových center a přímo stavíme překážkové lanové parky. Pořádáme kurzy a školení v oblasti činosti a prací ve výšce. Čistíme kopané studny. Děláme klempířské, pokrývačské, dokumentační, montážní a další práce.
Volejte opravdu kdykoliv na tel.: 604923080
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one